Moda i Woda w NSD

Począwszy od dietetyków, specjalistów zdrowego żywienia, poprzez lekarzy wszystkich specjalizacji do trenerów personalnych, specjalistów rozwoju osobistego i promotorów zdrowego stylu życia wszyscy namawiają: PIJCIE WODĘ.

To zdrowy nawyk i wbrew pozorom nie taki łatwy do wdrożenia. Wiadomo, pijemy, jak chce nam się pić. Ale to za mało, bo jak chce nam się pić, to oznacza, że już organizm osiągnął jakiś poziom odwodnienia. Zdarza się, że lekceważymy pragnienie, najczęściej bo nie mamy pod ręką nic do picia i docieramy do granicy, kiedy odwodnienie staje się niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dlatego musimy zadbać, żeby woda była zawsze pod ręką. Nawyk zabierania ze sobą zawsze i wszędzie butelki z wodą można w sobie wyrobić. Zachęcamy by sprawdzić u lokalnego dostawcy jaką jakość ma woda w kranie. Przy obecnych wyśrubowanych normach, na ogół parametrami zbliżona jest do wody butelkowanej, większość przedsiębiorstw wodociągowych, promuje picie wody z kranu ręcząc za jej odpowiedni skład. Do tego wystarczy mieć butelkę wygodną, wielokrotnego użycia, poręczną, łatwą do mycia, taką, która zmieści się do torebki, ładnie wygląda na biurku, czy w uchwycie w samochodzie i nawyk picia wody w ciągu dnia uruchomi się sam.

W NSD mamy takie butelki.

Z kategorii ECO polecamy BUTELKĘ BAMBUS – szklaną z bambusową nakrętką o pojemności 450 ml. Elegancka i poręczna. Trwała i wytrzymała. Wykonana ze szkła borokrzemowego charakteryzująca się bardzo niskim współczynnikiem rozszerzalności. Dzięki swoim właściwościom jest odporna na zmiany temperatur. Butelka szklana w odróżnieniu do plastikowej nie wpływa na smak wody, nie daje posmaku plastiku. Butelkę można myć w zmywarce, przyda się także do gorących napojów. Ważne jest, że składa się z materiałów naturalnych, podlegających recyklingowi, bezpiecznych dla środowiska.  Stylowa, bambusowa nakrętka wyposażona jest w sznurek, który jest praktycznym uchwytem.

Drugą propozycją jest SZKLANA BUTELKA Z POKROWCEM dostępna wśród artykułów w kategorii FITNESS. Wyposażona w czarne, materiałowe, zdejmowane, bardzo praktyczne etui. To rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dodatkowej ochrony, bo butelka z wodą może wylądować na dnie sportowej torby, bagażu, czasem na podłogę samochodu J Uchwyt przy nakrętce dodatkowo wpływa na walor praktyczny butelki. Pokrowiec wykonano z odpornego, niepodatnego na zbrudzenia materiału, dzięki niemu butelka nie wyślizgnie się z ręki.

Dla aktywnych i ceniących wygodę polecamy dostępną w tej samej kategorii BUTELKĘ SPORTOWĄ ZE SŁOMKĄ. Wykonana z tritanu o pojemności 750 ml. Wbudowana słomka to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, pozwalające popijać wodę w trakcie spaceru, jazdy samochodem, czy aktywności fizycznej. Nie wymaga odkręcania, poręczna. Dzięki temu popijanie wody staje się nawykiem wykonywanym „mimo chodem”, odruchowo. To praktyczna propozycja, także z uwagi na wbudowany uchwyt na smartfona, idealna na plażę, fitness.

Jeżeli nie przepadacie za wodą, bo to bez smaku, zapachu i koloru J wrzućcie do butelki plasterek cytryny i kilka liści mięty. Wpłynie to na walory smakowe, doda witamin i ładnie wygląda.

NSD także namawia: PIJCIE WODĘ ! J